Astroloģija, horoskops un Zodiaka zīmes

Astroloģija – tā ir mācība par debess ķermeņu ietekmi uz Zemi, Dabu, cilvēkiem un notikumiem. Jau senos laikos cilvēki zināja ļoti daudz. Viņi vēroja zvaigžņu kustību un pētīja dažādas dabas parādības, un mācēja noteikt to ietekmi uz cilvēkiem. Zināmās senākās liecības par astroloģiju nāk no Babilonijas. Tur ap 2000. gadu pirms Kristus dzimšanas priesteri vēroja zvaigznes. Viņi apvienoja zvaigznes zvaigznājos un atsevišķi izdalīja planētas. Jau tajos laikos viņi uzskatīja, ka debesu spīdekļi ietekmē notikumus uz Zemes un arī cilvēku likteņus. Arī mūsdienās  daudzi cilvēki vēl joprojām uzskata, ka zvaigznāji un planētas ietekmē mūsu dzīves, tāpēc ir cilvēki, kuri vēl šodien pētī astroloģiju. Astroloģija mūsdienās ir pieejama visiem. Tā ir vienkāršota, salīdzinot ar senajiem laikiem.

Mūsdienās ir daudz cilvēku, kuri vēlas apmierināt savu ziņkāri, uzzināt, kas rakstīts zvaigznēs, izprast, ko darīt savā dzīvē, kas padodas vislabāk un kas ne. Bieži vien šie cilvēki nolemj doties pie astrologa, lai rastu risinājumus. Viņi izlasa internetā piedāvājumus par astrologa pakalpojumiem un dažreiz, var teikt, uz tiem uzķeras, jo beigās izrādās, ka apmeklētais astrologs nav bijis profesionālis, nauda ir lieki iztērēta un rezultāta nav vispār nekāda. Tāpēc vienmēr, pirms dodies pie astrologa, pārliecinies, vai šim speciālistam ir patiešām atbilstoša izglītība un sertifikāts, lai nebūtu nevajadzīgi izdevumi un lai nebūtu jāveic lieki īstermiņa aizdevumi.

Toties arī astrologi ir dažādi, tāpēc ne katrs, kurš ir apguvis astroloģijas pamatus, var saukties par labu astrologu. Labs astrologs ir tāds, kurš nekad neatņem cilvēkam cerību, nekad nepaziņo cilvēka slimības sākuma laiku, nekad nesaka, kad būs krīze, nekad nesaka nāves iestāšanās brīdi, jo izeju var atrast vienmēr. Parādīt cilvēkam dažādos variantos, kā atrast izeju – tas ir profesionāla astrologa līmenis.

Tomēr pirms došanās pie astrologa arī cilvēkam kā klientam ir jāzina precīza un  konkrēta informācija par savu dzimšanas dienu, mēnesi, gadu, vietu un arī dzimšanas laiku, lai varētu precīzāk sastādīt cilvēka horoskopu turpmākajai dzīvei. Sastādot personīgo horoskopu, tiek ņemtas vērā visu planētu atrašanās vietas konkrētā laika posmā. Parasti spēcīgu ietekmi atstāj Saules, Mēness un Ascendenta (Ascendents – uzlecošā zīme Zodiaka aplī. Tā nosaka cilvēka personību, uzvedību, temperamentu, fizisko veidolu) atrašanās vietas. Horoskops – tā ir shēma (astroloģiskā karte), kas īpašā debess sfēras projekcijā attēlo planētu stāvokli divpadsmit Zodiaka zīmēs cilvēka vai idejas dzimšanas brīdī. Horoskopu izmanto, lai ar astroloģijas metožu palīdzību noteiktu cilvēku īpašības un likteņus, kā arī lai pareģotu nākotni. Lai izveidotu horoskopu mēneša prognozi, veido lunārhoroskopu, gada prognozei – solārhoroskopu, bet dienai – tranzītu karti. Tie ir cikli un planētu kombinācijas attiecībā pret cilvēka dzimšanas karti. Bieži gadās, ka lielāku ietekmi uz cilvēka raksturu atstāj kāda cita horoskopu zīme, nevis tā zīme, kurā cilvēka dzimšanas brīdī ir atradusies Saule, tāpēc ir svarīgi veikt personīgā horoskopa sastādīšanu.

Zodiaka zīmes atbilst 12 Zodiaka zvaigznājiem, kas novietoti gar ekliptiku (ekliptika – debess sfēras lielais riņķis, pa kuru pārvietojas Saules centrs tās gadskārtējā šķietamajā kustībā): Auns, Vērsis, Dvīņi, Vēzis, Lauva, Jaunava, Svari, Skorpions, Strēlnieks, Mežāzis, Ūdensvīrs un Zivis. Ekliptika iet arī caur Čūskneša zvaigznāju, toties to nepieskaita pie zodiaka zvaigznājiem.

Daudz cilvēku no mūsdienu sabiedrības horoskopu sastādīšanu uzskata par zīlēšanu, bet tā nepavisam nav. Astroloģijā visam ir savs pamatojums, astrologs jebkurā brīdī var izskaidrot, kāpēc cilvēkam piemīt attiecīgās rakstura īpašības, kā arī to, kas nosaka viņa likteni.

Astroloģija, horoskops un Zodiaka zīmes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *